Koalicioni me AKR-në, ja çfarë thonë nga partia e Pacollit
Pëlqej
Aleanca Kosova e Re e kryesuar nga Behgjet Pacolli, po shihet si një mundësi e mirë për të hyrë në koalicion parazgjedhor për zgjedhejt të cilat do të mbahen më 11 qershor në Kosovë.

Nënkryetari i kësaj partie, Korab Sejdiu, ka thënë se nga kjo parti nuk kanë vendosur ende se me cilën parti do të hyjnë në koalicion, dhe se janë të hapur për bashkëpunim me çdo parti pjesmarrëse në zgjedhje.

"Ende nuk ka asgjë të re, jemi në vlerësim të mundësive të bashkëpunimit", u shpreh ai për "Blic".

Por, nga ana tjetër mendohet se AKR mund të futet në koalicion me AAK dhe NISMA për Kosovën. Këtë e ka konfirmuar dje anëtari i Kryesisë i AAK-së, Avni Arifi, i cili duke folur për koalicionet parazgjedhore u shpreh se AAK në koalicion me Nisma për Kosovën, i ka bërë ofertë për bashkëpunim AKR-së.

Kutjojmë se sot është dita e fundit që partitë duhet të vendosin për koalicionet parazgjedhore. /albeu.com/
Shtuar më 16/05/2017, ora 11:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori