KMDLNJ: Koshnjeti jo pjesė e UĒK-sė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Qendra Rajonale e KMDLNJ-sė nė Prizren ka reaguar nė lidhje me arrestimin e Mark Koshnjeti nga policia e Serbisė duke deklaruar se ai nuk ka qenė pjesėtar i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Nė reagimin e KMDLNJ-sė thuhet se rreth orės 22:00, familjarė tė tė arrestuarit (Mark Koshnjeti) sot nga autoritetet serbe nė Merdare, kanė njohtuar Qendrėn Rajonale tė KMDLNJ-sė nė Prizren se Mark (Mihill) Koshnjeti(1955), i lindur nė Prizren, banues poashtu nė Prizren, rr.’Pal Paluca’, p.n. ėshtė arrestuar nė pikėn kufitare nė Merdare, derisa po shkonte pėr vizitė tek motra e vet nė Beograd, qė jeton prej kohėsh.

E bija e Markut, Valentina Koshnjeti-Koni ka theksuar se babai i saj ka udhėtuar tek motra e vetė (motra e Markut) pėr vizitė, sepse vajza e motrės sė tij kėto ditė do tė martohet.

”Ai, asnjėherė nuk ka qenė pjesėtar i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe ėshtė arrestuar pa asnjė tė drejtė lidhur me kėtė dyshim”, ka thėnė Valentina, e bija e Markut, qė njoftoi se janė nė dijeni se ai tashmė ėshtė nė Burgun e Beogradit. Qendra Rajonale e KMDLNJ-sė nė Prizren, kėrkon nga mekanizmat vendorė dhe sidomos atyre ndėrkombėtar qė tė ndėrhyjnė dhe tė njėjtin ta lirojnė. /albeu.com/
Shtuar më 15/04/2012, ora 10:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.