KMDLNJ: Koshnjeti jo pjesë e UÇK-së
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Qendra Rajonale e KMDLNJ-së në Prizren ka reaguar në lidhje me arrestimin e Mark Koshnjeti nga policia e Serbisë duke deklaruar se ai nuk ka qenë pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në reagimin e KMDLNJ-së thuhet se rreth orës 22:00, familjarë të të arrestuarit (Mark Koshnjeti) sot nga autoritetet serbe në Merdare, kanë njohtuar Qendrën Rajonale të KMDLNJ-së në Prizren se Mark (Mihill) Koshnjeti(1955), i lindur në Prizren, banues poashtu në Prizren, rr.’Pal Paluca’, p.n. është arrestuar në pikën kufitare në Merdare, derisa po shkonte për vizitë tek motra e vet në Beograd, që jeton prej kohësh.

E bija e Markut, Valentina Koshnjeti-Koni ka theksuar se babai i saj ka udhëtuar tek motra e vetë (motra e Markut) për vizitë, sepse vajza e motrës së tij këto ditë do të martohet.

”Ai, asnjëherë nuk ka qenë pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe është arrestuar pa asnjë të drejtë lidhur me këtë dyshim”, ka thënë Valentina, e bija e Markut, që njoftoi se janë në dijeni se ai tashmë është në Burgun e Beogradit. Qendra Rajonale e KMDLNJ-së në Prizren, kërkon nga mekanizmat vendorë dhe sidomos atyre ndërkombëtar që të ndërhyjnë dhe të njëjtin ta lirojnë. /albeu.com/
Shtuar më 15/04/2012, ora 10:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian