Kjo është sfida që i pret deputetët e rinj sapo të futen në Kuvend
Deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës i pret një sfidë e madhe menjëherë pasi të ulen në ndenjëset e tyre.

Sipas raportueses së BE-së për Kosovën, Ulrike Lunaçek, deputetët e rinj do të duhet të votojnë demarkacionin sapo të futën në Kuvend, përcjell Albeu.com.

"Shpresoj se të zgjedhurit e rinj pas 11 qershorit do të veprojnë përgjegjshëm dhe do ta votojnë Demarkacionin me Malin e Zi dhe do ta luftojnë seriozisht korrupsionin – dy kushtet kryesore për liberalizimin e vizave"., - shphrehet ajo. /albeu.com/
Shtuar më 06/06/2017, ora 13:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori