Kjo është përbërja e re e kuvendit të Kosovës
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar sot rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit, sipas të cilave koalicioni PAN ka fituar 33.74 për qind të votave, Lëvizja Vetëvendosja është e dyta me 27.49 për qind dhe koalicioni LAA është i treti me 25.53 për qind.


Rezultatet i ka bërë të ditur kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka në një konferencë për media./albeu.com/

Shtuar më 08/07/2017, ora 14:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori