Kjo është ndihma e Serbisë për gruan e Ivanoviçit
Milena Ivanoviq, apo e njohur ndryshe si bashkëshortja e liderit serb në Kosovë tashmë i ndjerë, Oliver Ivanoviç është punësuar në Qeverinë e Serbisë, saktësisht në kabinetin e Ana Brnabiq.

Ajo është punësuar në kabinetin e Brnabiq dy javë më parë. “Milena filloi punën më 11 qershor. Do të jetë në ekipin e kryeministres Brnabiq, do të merret me Kulturën dhe Industrinë Krijuese”, thuhet në raportimin e mediave serbe.

Bashkshorti i saj Ivanoviç u vra më 16 janar të këtij viti në veri të Mitrovicës.


Shtuar më 25/06/2018, ora 09:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori