Kjo është komuna me pjesëmarrjen më të ulët të votuesve
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve –KQZ ka publikuar të dhënët për pjesëmarrjen e votuesvezgjedhjet e 6 tetorit.

Sipas KQZ-së, mbi 812 mijë e 49 qytetarë kanë votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme që janë mbajtur sot, ose kanë dal në zgjedhje 44.18 për qind të qytetarëve.

Komuna me pjesëmarrjen më të vogël del të jetë Komuna e Dragashit me 32.75 për qind, më pas, Klina me 35,87%, Juniku me 36,76% dhe Gjakova me 37,53%.

Shtuar më 06/10/2019, ora 20:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori