Kjo është deputetja e Kosovës që përfundoi në spital
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Mexhide Mjaku-Topalli, është dërguar sot për në spital, pasi ka arritur në seancën e Kuvendit.

Lajmin për këtë e kishte dhënë kreu i Kuvendit, Kadri Veseli.

“Një deputete ka pasur probleme shëndetësore. Dhe dy deputetë tjerë e kanë shoqëruar”, ka thënë Veseli.

Ajo është dërguar për në spital por shumë shpejt ka rimarr veten dhe është rikthyer në holl të Kuvendit.

Seanca e thirur nga pozita është duke vazhduar aktualisht, partitë opozitare e kanë bojokotuar përveç deputetes së LDK-së, Teuta Rugova.


Shtuar më 04/09/2018, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori