KFOR, Bekim Jashari dhe Lushtaku në protestën kundër Vuçiçit (VIDEO)
Tek protestuesit që kanë bllokuar segmentin rrugor Tërnavc-Klinë e Epërme, për të mos lejuar shkuarjen e Vuçiçit në Banjë, kanë arritur edhe forca të KFOR-it.

Veriu.info raporton se KFOR-i nuk ka ndërmarrë asnjë veprim për shpërndarjen e protestës, por me qetësi po e përcjellë situatën

Kujtojmë se përveç segmentit rrugor në Tërnavc, rrugët janë bllokuar edhe në Runik dhe fshatra të tjera.

Raportohet se protestës se shoqatave te luftes së UÇK-së i janë bashkuar edhe kryetari Bekim Jashari, nënkryetari Nuredin Lushtaku, deputeti Bekim Haxhiu dhe personalitete të tjera.

Shtuar më 09/09/2018, ora 09:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori