Këta janë kandidatët që janë ankuar ndaj rezultateve të KQZ-së
Edhe pak minuta dhe përfundon afati zyrtar për ankesa ndaj rezultateve përfundimtare për kryetar komunë të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

E deri më tani katër kandidat për kryetar të komunave kanë dorëzuar ankesat e tyre në Komisionin për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP).

Kështu ka bërë të ditur kryesuesi i sekretariatit të PZAP-it, Mul Desku për Indeksonline.Ndër këto ankesa, kandidati për kryetarit të komunës së Drenasit nga subjekti politik Nisma, Isa Xhemajlaj është ankuar ndaj këtyre rezultateve.

“Një (1) nga Kandidati për Kryetar te Komunës se Obiliqit nga radhët e SP - AAK
Një (1) nga Kandidati për Kryetar te Komunës se Junikut nga radhët e SP - LVV
Një (1) nga Kandidati për Kryetar te Komunës se Drenasit nga radhët e SP –NISMA
Një (1) nga Kandidati për Kryetar te Komunës se Parteshit nga radhë e GI Narodna Sloga Partesh” ka thënë në një përgjigje Desku për Indeksonline.

KQZ dje ka publikuar rezultatetet përfundimtare për zgjedhjet lokale.

Raundi i dytë i zgjedhjeve do të mbahet me 19 nëntor, ku qytetarët do tu drejtohen për se dyti herë kutive të votimit në komunat ku nuk është përcaktuar fituesi i zgjedhjeve.
Shtuar më 01/11/2017, ora 15:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori