Këta janë 110 kandidatët AAK-së për deputetë (FOTO LAJM)

Edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë të ditur listën me 110 kandidatët e saj për deputetë.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar listën në Facebook, duke thënë se partia e tij përfaqësohet me një listë që përbëhet prej grupmoshave të ndryshme e duke respektuar kuotën gjinore, shkruan lajmi.net.

"Ndër ta janë Doktorë Shkence, Specialistë të Mjekësisë, Profesorë Universitar, Juristë e Ekonomistë, Politologë e Sociologë, Arkitektë e Inxhinierë, e po ashtu përfaqësues nga Lugina e Preshevës dhe Diaspora", ka shkruar ai.
Shtuar më 16/01/2021, ora 22:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori