Kështu uronte Rugova për Bajram
Blerina Kllokoqi Rugova, reja e vogël e ish presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova është përkujdesur që të urojë festën e Bajramit duke shkëputur një citat nga vjehrri i sajë që bën për festë.

Postimi i plotë i Blerina Rugovës:

“Të gjithë qytetarëve të Kosovës u shpreh urimet e mia të përzemërta me rastin e festës së BajramitVogël.

Festa e BajramitVogël është ditë e sakrificës, e solidaritetit dhe e fuqisë së besimit në Zotin. Gjithashtu është ditë e mirëkuptimit dhe e paqes në vendin tonë.”-frazë e huazuar nga urimi i Presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova me rastin e Bajramitvogël me daten 9 Janar 2005!


Shtuar më 01/09/2017, ora 14:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori