E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Këshilltarja e Haradinajt mallkon burrin që ia mori nënës së saj
Disa ditë pas vdekjes tragjike që ndodhi në Prizren, Diellza Hoti, këshilltarja e Ramush Haradinajt ka bërë një shkrim prekës për nënën e saj e cila u vra mizorisht nga bashkëshorti i saj.

Hoti ka shkruar në rrjetin social Instagram disa fjalë prekëse në kujtim të nënës së saj.

Postimi i saj i plotë:

“Po më fillon e mbaron dita pa ty, pa thirrjet e përqafimet tua, po pres që po të shoh e po pres me bisedu bashkë si gjithmonë, po më dhemb që çdo qosh i shtëpisë u errësu sepse po i mungon drita e buzëqeshjes tënde, më e bukura që e kam pa ndonjëherë. Ti mam, lulja e njomë, je symbol i bukurisë, çiltërsisë dhe heroizmit. Ty unë t’a kam lakminë për shpirtin fisnik që e ke pasë e për fuqinë e jashtëzakonshme me dominum çdo sfidë. Ti sot padrejtësisht nuk je në mesin tonë, por je në parajsë e po më mbron nga lart, e unë të premtoj që krejt dhimbjen që po e ndjej do t’a kthej në forcë e do t’a vazhdoj rrugëtimin tënd të drejtë. Përjetësisht në zemrën time, të dua mam”.

Kujtojmë që pak ditë më parë në Prizren është vrarë me 15 plumba Armenda Aliu nga burri i saj.

Shtuar më 16/08/2019, ora 09:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori