Vazhdon numerimi i votave, prin Kadri Veseli
Kadri Veseli
Komisioni Zgjedhor i Konventës së VI-të Zgjedhore të PDK-së në ditën e dytë të punës ka arritur të numërojë rreth 70 për qind të votave apo rreth 500 fletëvotime për Këshillin Drejtues të PDK-së.

Sipas rezultateve nga numërimi i deritashëm, ish shefi i SHIK-ut, Kadri Veseli prin për nga numri i votave të marra, duke marrë rreth 80 për qind të votave të numëruara deri tash.

Në dhjetëshen e parë për nga numri i votave renditen zyrtarët e lartë të PDK-së, si Hajredin Kuçi, Ramë Buja, Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Xhavit Haliti, Adem Grabovci, Sami Lushtaku, Latif Gashi, Fatmir Xhelili, Elmi Reçica, Azem Syla, Bajram Rexhepi dhe Agim Çeku, derisa më poshtë qëndron ish Sekretari i Përgjithshëm, Jakup Krasniqi, i cili bojkotoi Konventën, ka bërë të ditur njëri prej anëtarëve të Komisionit Zgjedhor, raporton KosovaOnline.

19:32 - Partia Demokratike e Kosovës u është përgjigjur disa subjekteve tjera politike të cilat e kanë kontestuar profilizimin e PDK-së si parti e qendrës së djathtë.

Zëdhënësi i PDK-së, Blerand Stavileci publikoi deklaratën politike të aprovuar në konventën e VI-të të PDK-së.

“PDK është parti e qendrës së djathtë e cila me qëllim të përhapjes së frymës së demokracisë në Kosovë, duke dëshmuar që është parti politike i bashkon njerëzit nga të gjitha pjesët e vendit dhe diaspora në emër të një qëllimi kryesor- prosperitetin e Republikës së Kosovës dhe qytetarëve të saj”, tha ai, shkruan RTK.

Ndërkaq, PDK është ende larg publikimit të rezultateve të zgjedhjeve të anëtarëve të këshillit drejtues. Zëdhënësi i PDK-së, Blerand Stavileci tha se numërimi i votave të mbetura do të përfundoj deri nesër pasdite. /albeu.com/
Shtuar më 29/01/2013, ora 20:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori