Kerry do ta takojë Thaçin në Tiranë
Sekretari Amerikan John Kerry do të takojë në Tiranë edhe Hashim Thaçin, i cili më 14 shkurt do të gjendet në kryeqytetin e Shqipërisë.

Burime të qeverisë së Kosovës e kanë konfirmuar lajmin.

Sipas të dhënave paraprake, Thaçi dhe Kerry do të diskutojnë lidhur me krizën në Kosovë.

Tjetër temë e takimit pritet të jetë edhe ajo për zgjedhjen e mundshme të Thaçit si president i Kosovës. /Albeu.com/
Shtuar më 12/02/2016, ora 18:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori