Kërkohet që njeriu i AAK-së që kërkon ryshfet të qëndrojë i mbyllur në qeli
Prokuroria ka konfirmuar se do të kërkojë një muaj paraburgim për zëvendësministrin Cena që është nga radhët e AAK-së që drejtohet nga Ramush Haradinaj. Ai u kap me dy persona të tjerë duke kërkuar ryshfet.

"Prokuroria do të kërkojë 1 muaj paraburgim për Zevendësministrin e arrestuar mbrëmë", thuhet në përgjigjjen e Prokurorisë Themelore të Prishtinës.

Musa Cena që vjen nga partia AAK u arrestua dje nga policia bashkë me dy të tjerë si i dyshuar në veprat penale ‘Marrje e Ryshfetit’ dhe ‘Keqpërdorim i Pozitës apo autoritetit Zyrtar”. Deri më tani askush nga AAK-ja nuk ka folur rreth këtij skandali.


Shtuar më 21/10/2018, ora 11:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori