Kërkohet dorëheqja e Qeverisë Haradinaj pas dështimit
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka reaguar pas dështimit të anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL. Ajo ka kërkuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj që të japë dorëheqje.

Pacolli ka shkruar në Facebook se Haradinaj së bashku me ministrat dhe zëvendës ministrat duhet të japin dorëheqje, e sipas saj sa më herët që të bëhet kjo, është më mirë për Kosovën.

"Kryeminstër, jep dorëheqje sot mos e le për nesër. Merri me vete edhe Ministrat e zv. Ministrat. Sa më shpejt aq më mirë për Kosovën dhe qytetarët", ka shkruar Pacolli.


Shtuar më 20/11/2018, ora 11:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori