Kërkohet dëbimi i Imamit pas deklaratave skandaloze për vdekjen e Haradinajt (FOTO LAJM)

Pëlqej
Deklarata në rrjetet socialeImamit të vetëshpallur nga Rahoveci, Bedri Bytyqi në lidhje me vdekjen e babait të Ramush Haradinaj ka shkaktuar zemërim edhe te banorët e fshatit të tij,shkruan albeu.com.

Pasi kjo deklaratë u dënua nga zyrtarët e Bashkësisë Islame të Kosovës shumë qytetarë nëpër rrjetet sociale kërkojnë edhe dëbimin e Imamit nga fshati Fortesë.

“Ia pruni dekën “para” kohe i biri me veprimet e tij!” “Hoxhallarët s’kanë çka lypin te Gjoka!” “Në këngën e Selman Kadrisë, për dajën që e vrau nipin këndohet: Ngoni hoxhë e haxhi, Kush kit njeri, N’dhe s’guxon me shti, Ju boj be ja boj ma zi, Ka me shti popi i zi, Nven xhematit kryqali…”, kishte shkruar Bytyqi, në rrjetin social FB./albeu.com/

Shtuar më 17/06/2018, ora 12:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori