Kërcënon Irinej: Kosova pjesë e shenjtë e Serbisë, të mbrohet edhe me dhunë
Patriarku i Kishës Ortodokse serbe, Irinej, do që ti mbrojë qoftë edhe me dhunë interesat e shtetit të tij në Kosovë.

"E vërteta fatkeqësisht duhet të mbrohet edhe me dhunë," tha për gazetën serbe "Jedinstvo" numri një i kishës serbe.

"I lutemi Zotit, të mos arrije puna deri aty, që të mbrojmë vendin me dhunë", kërcënoi ai.

Sipas tij, toka e Kosovës është e mbuluar me gjakun e bijve dhe bijave më të sinqertë serbë. /albeu.com/
Shtuar më 26/12/2015, ora 17:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori