Këngë për "Hajnat e Kosovës" (VIDEO)
Shqiptarët iu këndojnë këngë trimave, luftës, lirisë, atdhedashurisë, por se duket tashmë kanë guxuar ti këndojnë edhe hajnisë.

Bëhet fjalë sidomos për hajninë politike.

Kjo këngë mjaft ritmike dhe e përshtatur tejet bukur, tregon ajo që në fakt po ndodh në Kosovë, pra që polikanët të korruptuar, po vazhdojnë të vjedhin në të gjitha anët dhe prapë po shpëtojnë të padënuar.

Kënga këndohet nga Bahri Rashiti dhe Fatmir Makolli. /Albeu.com/
Shtuar më 18/12/2015, ora 23:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori