Biznesmeni që u vra në Prishtinë, është Albert Krasniqi (VIDEO)
Kelmendi: Thaçi mbështet serbët!
Hashim Thaçi
Analisti politik, Jeton Kelmendi ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Hashim Thaçi.

Në një intervistë dhënë BotaSot, ai thotë se Serbia është pro Thaçit dhe se Thaçi është proserb.

'Thaçi me çdo kusht po kërkon që ta qeverisë Kosovën edhe me një mandat. Ai dëshiron ta bëjë këtë me votat e rezervuara, sepse, dihet se serbët janë pro Thaçit, dhe Thaçi është proserb", ka thënë Kelmendi.

Ai e ka komentuar si të turpshëm vendimin për të krijuar një ushtri si Forcat e Armatosura të Kosovës.

Kryeministri Thaçi iu ka bërë thirrje të gjithë subjekteve politike që ta votojnë në parlament krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, FAK. /albeu.com/

Shtuar më 01/05/2014, ora 11:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori