Kelmendi: Riza Salihu, atentatori i vrasjes së vëllezërve Gërvalla
Ibrahim Kelmendi vazhdon të jetë i bindur se atentatori i vrasjes së vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla si dhe Kadri Zeka ishte Riza Salihu. Në një intervistë për gazetën Tribuna ai nuk ka përmendur emra tjerë si të përfshirë në këtë vrasje, përpos Riza Salihut, derisa ka thënë se intervistimi nga organet gjermane ka ndodhur hiq më pak se para një viti, duke konfirmuar kështu se hetimet për një vrasje të tillë, janë duke vazhduar.

Njeriu që i di shumë mirë rrethanat e vdekjes nuk është optimist se drejtësia do të shkojë ndonjëherë në vend dhe vrasësit e Jusuf e Bardhosh Gërvallës do të dalin para drejtësisë. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2014, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori