KDI kundërshton projektligjin për bankat
Institutit Demokratik i Kosovës i cili monitoron punën e Kuvendit, njoftoi se nëse projektligji për bankat, institucionet mikrofinanciare dhe institucionet financiare jo bankare miratohet në Kuvend, shoqëria civile do ta dërgojë atë në Gjykatën Kushtetuese.

KDI e ka cilësuar kundër kushtetuese dhe praktikë të shteteve jodemokratike mënyrën se si përmes këtij projektligji organizatat mikrofinanciare në Kosovë mund të transformohen në shoqëri aksionare. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2012, ora 13:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori