Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Karaxhiçi akuzohet për krime lufte dhe genocid, kërkon të mos e dënojnë
Radovan Karaxhiç akuzohet për krime lufte dhe genocid në luftën e Bosnjes.

Në gjyqin ndaj tij në Hagë, Karaxhiçi ka thënë edhe fjalët përmbyllëse, pas prokurorëve të cilët lexuan 11 akuza kundrejt tij.

Ish-lideri i serbëve të Bosnjes tha se "ndjen përgjegjësi morale për atë që ka bërë, por se nuk duhet të dënohet".

Karaxhiç u arrestua në vitin 2008, pas 13 vitesh në arrati. /dionis xhafa albeu.com/

Shtuar më 01/10/2014, ora 11:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori