Karaqeva proteston: Stop xhandarmërisë serbe
Pëlqej
Rreth 3.200 banorë të Karaqevës kanë mbajtur një protestë paqësore në mbrojtje të kufijve kombëtare dhe kundër ndërhyrjes së xhandarmërisë serbe.

Përfaqësuesi i fshatit, Selver Lenjani, i ka thënë rajonipress-it se protesta e tyre përkrahet nga parti politike, nga shoqata civile dhe nga banorët e fshatrave përreth.

Lenjani tha se për protestën është njoftuar edhe KFOR-i, policia dhe organet komunale./albeu.com/
Shtuar më 14/09/2014, ora 15:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori