Kadri Veseli dënohet nga Gjykata Prishtinës
Pëlqej
Gjykata Themelore e Prishtinës ka gjobitur me 200 euro kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, për shkak se ai nuk u paraqit si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së të cilët akuzohen për gazin lotsjellës në Kuvend.

Të njejtën gjobë gjykata dha edhe për nënkryetarin e Kuvendit Xhavit Haliti, si dhe deputetëve Naser Osmani, Armend Zemaj dhe Leonora Limajt.

Dënimin e Kadri Veselit me gjobë, e akuzuara tjetër e këtij procesi Donika Kadaj-Bujupi e quajti tallje, përcjell "kallxo.com"

Gjithashtu, gjykata lëshoi urdhërarrest për deputetin e VV-së, Albin Kurti për shkak të mungesës së tij në seancë. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 10:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori