Joseph Daul uron Mustafën për MSA-në
Kryetari i EPP, Joseph Daul
Presidenti i Partisë Popullore Evropiane (EPP), Joseph Daul, me rastin e hyrjes në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, ka uruar kryeministrin Isa Mustafa dhe po ashtu Qeverinë e Kosovës.

Dauli shprehet se MSA-ja do të forcojë procesin integrues të Kosovës në BE dhe do të shërbejë si një bazë e mirë për implementimin e reformave të tjera, transmeton Telegraf.

“Ne po festojmë sot së bashku me kryeministrin e Kosovës Mustafa dhe Qeverinë e tij hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit BE-Kosovë. Marrëveshja do të forcojë procesin integrues të Kosovës në BE dhe do të shërbejë si një bazë e mirë për implementimin e reformave të ardhshme”, shkruan Joseph Daul, në urimin e tij në Twitter./Albeu.com/
Shtuar më 01/04/2016, ora 21:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori