Jocobson: Lërini inatet, formoni qeverinë
Ambasadorja amerikane, Tracy Jacobson iu ka bërë thirrje liderëve politikë që të lënë inatet mënjanë dhe të bashkohen për të formuar një qeveri të fortë.

Jacobson u shpreh se vullneti politik që e dhanë qytetarët përmes votës së 8 qershorit duhet të përmbushet dhe se është rradha e liderëve të dëshmojnë pjekuri politike dhe qytetare.

“Lërini dallimet mënjanë dhe krijoni qeverinë dhe Kuvendin”, porositi ambasadorja e ShBA-ve./albeu.com/
Shtuar më 27/10/2014, ora 15:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori