Jo ligje diskriminuese për femrat
Nuk do të nënshkruaj asnjë ligj që do të jetë diskriminues dhe në disfavor të femrës në Kosovë, tha presidentja Atifete Jahjaga para grave gjakovare të tubuara në Shoqatën e gruas Medika.

Me këtë rast presidentja vizitoi edhe Qumështoren në Brekoc e cila do të filloj punën këto ditë. Në këtë qumështore pritet të punësohen 15 gra kryefamiljare.
Shtuar më 03/11/2011, ora 18:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori