Jevtiç thirrje serbëve: Kthehuni në Kosovë
Ministri për Komunitetet dhe Kthim, Dalibor Jevtiç dhe deputetët e Listës Serbe, Jelena Bontic dhe Sasa Milosavljevic ishin sot në fshatin Zhaç të komunës së Istogut.

Ata vunë themelin e një familjeje serbe prej 5 anëtarësh, që janë kthyer për të jetuar në Kosovë.

Pas hedhjes së gur-themelit, Jevtiç tha se serbët e zhvendosur duhet të kthehen sërish për të jetuar në Kosovë.

Ai ka shtuar se ministria që drejton do ti ndihmojë serbët e larguar me aq sa të mundet. /albeu.com/

Shtuar më 20/08/2014, ora 17:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori