Jetesa e vitit 1944 në Prizren (VIDEO)
Në një video të rrallë të vitit 1944">1944, shihet qyteti i Prizrenit dhe jeta që bënin shqiptarët në atë kohë.

Në këto pamje të xhiruara nga një televizion i huaj në atë kohë, shihen burra shqiptarë me veshje kombëtare por edhe gra të mbuluara.

Po ashtu paraqitet udhëtimi i shqiptarëve që bënin për të dalë deri në tregun e qytetit të Prizrenit.

Për më shumë Magazina.al, sjell këtë video


Shtuar më 06/09/2017, ora 12:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori