Jeremiq tregon planin e Vuçiçit për trazira në Kosovë
Pëlqej
Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka deklaruar se presidenti Aleksandar Vuçiç planifikon për muajt e ardhshëm trazira në pjesën veriore të Kosovës.

Ai këtë “plan të Vuçiçit” e lidhë me marrëveshjen që do të bëjë me Prishtinën, e cila do t’i mundësojë Kosovës, sipas tij, anëtarësimin në OKB, raporton B92.

Jeremiq thotë se Vuçiq në këtë mënyrë do të “blejë” përkrahjen e ndërkombëtarëve që mos ta kritikojnë dhe kështu ta “shesë” Kosovën.

Shtuar më 13/06/2018, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori