Javën e ardhshme dimri u troket në derë
Deri në fundjavë parashihet të mbajë mot stabil, i ngrohtë, kryesisht me diell, e ditën e premte me vranësira të pjesshme. Mëngjesin e së enjtes nëpër vise të ulëta dhe lugina priten mundësi për mjegull.

fillimjavës së ardhshme turbullirat nga Atlantiku do të fillojnë të depërtojnë edhe mbi vendin tonë, që do të sjellin mot më të ftohtë me mundësi edhe për reshje shiu

Deri në fundjavë temperaturat do të mbesin mbi vlera mesatare por në rënie graduale, me minimale që do të luhaten nga 5C deri në 7C, e maksimale nga 21C deri në 23C. Në fillimjavës maksimalet do të zbresin deri në 14C, e minimalet edhe deri në 3C.
Sipas institutit, era do të fryjë e lehtë kryesisht nga jugperëndimi-jugu 1-4m/s.


Shtuar më 19/10/2017, ora 09:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori