Java e madhe e ndarjes së posteve mes PDK dhe LDK
Kjo javë mund të cilësohet java e madhe e politikës, për shkak se pritet që brenda kësaj jave të ndahen postet mes Partisë Demokratike të Kosovës së Hashim Thaçit dhe Lidhjes Demokratike të Isa Mustafës.

Të dy liderët pritet të ndajnë postet qeverisëse dhe ndarjen e përgjegjësive.

Pritet që me shumë mundësi të kemi një kryeministër të ri, Isa Mustafën, por se do ta realizohet kjo, do të shihet deri në nënshkrimin e marrëveshjes./albeu.com/


Shtuar më 01/12/2014, ora 10:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori