Jahjaga uron besimtarët për Pashkët
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka uruar udhëheqësit fetarë dhe gjithë besimtarët ortodoksë, me rastin e Festës së Pashkëve ortodokse.

“Dita e Pashkëve është një festë e rëndësishme, festë që shënon ditën e shenjtë të ringjalljes së Krishtit, ringjalljes së shpirtit njerëzor dhe ripërtëritjes së besimit te Zoti.Uroj që këtë festë ta kaloni në lumturi, në dashuri e në harmoni me të gjithë njerëzit tuaj më të afërm dhe më të dashur”, thuhet ndër të tjera në këtë urim. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2012, ora 12:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori