Jahjaga urohet nga Ivanov
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
"Mė paraqet kėnaqėsi tė veēant qė me rastin e Ditės sė Pavarsisė tė Republikės sė Kosovės nė emrin tim personal dhe nė emrin e qytetarėve tė Republikės sė Maqedonisė t'u dėrgoj Urime tė pėrzemėrta dhe dėshira tė sinqerta pėr prosperitet tė shtetit tuaj dhe mirėqenie tė qytetarėve tė saj. Mė lejoni qė nė kėtė rast solemn, ta shpreh kėnaqėsinė nga shkalla e lartė e marrėdhėnieve miqėsore dhe bashkėpunimit mes vendeve tona.

Jam i bindur se bashkpunimi mes dy vendeve tona jo vetėm qė do tė vazhdoj por nė periudhėn e ardhshme edhe do tė intensifikohet nė tė gjitha fushat me interes tė ndėrsjellė. Dua ta ta theksoj gadishmėrinė tonė tė plotė nė kėtė plan. Me dėshira tė sinqerta pėr punė tė mėtejme tė suksesshme tuajėn, fat personal dhe shėndet tė mirė, shkėlqesia juaj po ua dėrgoj shprehjet e respektit tim tė lartė", thuhet nė mesazhin e Presidentit tė Republikės sė Maqedonisė Gjorge Ivanov me rastin e katėr vjetorit tė shpalljes sė pavarsisė sė Republikės sė Kosovės drejtuar Presidentes Atifete Jahjaga.

/albeu.com/
Shtuar më 17/02/2012, ora 23:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.