Jahjaga, takim me Grupin themelues të Dhomës Ekonomike të Grave
Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga, priti sot në takim Grupin themelues (G7) të Dhomës EkonomikeGrave, të kryesuar nga znj. Afërdita Saraçini- Kelmendi.Në takim u diskutua për progresin e arritur dhe modalitetet për themelimin e Dhomës EkonomikeGrave, që është një iniciativë e dalë nga Samiti Ndërkombëtar i Gruas, që u mbajt në Prishtinë, nga 4-6 tetor, 2012 nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, znj. Atifete Jahjaga.
Dhoma Ekonomike e Grave do të jetë një organizim i pavarur dhe jopolitik në shërbim të fuqizimit të gruas në ekonominë kosovare. /albeu.com/
Shtuar më 31/12/2012, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori