Jahjaga: Sulmi me molotov akt vandal
Presidentja Atifete Jahjaga shpreh shqetësimin e saj për veprime të tilla të vandalizmit ndaj pronës publike dhe private. Jahjaga e cilësuar si veprim të papranueshëm që dëmton pronën publike dhe synon të krijojë pasiguri për qytetarët e Kosovës.

Presidentja kërkon nga Policia e Kosovës dhe organet e drejtësisë që të hetojnë sulmin dhe t’i sjellin para drejtësisë kryesit e kësaj vepre dhe apelon te publiku që të ndihmojnë organet e rendit t’i zbardhin këto raste. /albeu.com/

Shtuar më 12/03/2016, ora 14:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori