Jahjaga nuk thotë asnjë fjalë
Presidentja në ikje, Atifete Jahajaga, lidhur me seancën e Kuvendit të Kosovës nuk ka thënë asnjë fjalë, madje as për dhunën që është shkaktuar nëpër rrugët e Kryeqytetit.

Jahjaga megjithëse kishte shpresa se mund të merrte edhe një mandat për të qenë presidente e Kosovës, ajo është treguar tepër e ashpër me Opozitën.

Ajo ka bërë edhe disa përpjekje për të vendosur paqe mes Pozitës dhe Opozitës por dështoi pasi ishte vonuarthirrjen e takimeve me liderët e partive.
J
ahjaga e dorëzon mandatin më 8 prill, dhe postin e dorëzon një ditë më herët./Albeu.com/

Shtuar më 26/02/2016, ora 19:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori