Jahjaga nesër nënshkruan marrëveshjen për ekstradim me SHBA-të
Zyra e Presidentes ka bërë të ditur se Kosova dhe SHBA nesër do të nënshkruajnë marrëveshjen për ekstradim.

Presidentja Atifete Jahjaga po bën vizita dhe po mbyll disa punë në fund të mandatit. Të dielën ajo ka qëndruar në Maltë. Ndërkohë nesër sapo të kthehet do të nënshkruaj me ambasadorin e SHBA-ve marrëveshjen për ekstradim

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga dhe ambasadori i SHBA në Kosovë, Greg Delawie, nënshkruajnë marrëveshjen e ekstradimit midis Republikës së Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës” thuhet në njoftim./Albeu.com/
Shtuar më 28/03/2016, ora 19:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori