Jahjaga nderohet në Amerikë
Presidentja Atifete Jahjaga, gjatë vizitës në SHBA, ka marre Çmimin për Promovim të Paqes nga Iniciativa Globale Clinton.

Gjatë fjalës që Jahjaga mbajti në Nju Jork, ajo e ka falenderuar ish-presidentin Clinton për kontributin e tij në paqen që u arrit në Kosovë.

Kosova, ajo Kosovë të cilën ju e çliruat dhe rindërtimin e së cilës e ndihmuat, do të vazhdojë të jetë një rrëfim i madh shprese”, tha Jahjaga mes tjerash. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori