Jahjaga mund të ketë fatin e Pacollit
Duket se presidentja Atifete Jahjaga do të ketë të njëjtin fat sikurse paraardhësi i saj, Behgjet Pacolli i cili u shkarkua nga Gjykata Kushtetuese. Sipas Express, LDK dhe Vetëvendosje po shqyrtojnë mundësinë për ta dërguar në Gjykatë emërimin e Blerim Shalës si Koordinator për dialog, të bindur se me këtë akt Presidentja shkeli Kushtetutën.

Burime diplomatike i kanë thënë kësaj gazete se nëse rasti shkon në Gjykatën Kushtetuese, gjasat janë të mëdha që Atifete Jahjaga të shpallet shkelësja e radhës e aktit më të lartë politik dhe juridik të vendit.

Rasti është mjaft serioz”, ka thënë diplomati i cili foli në kushte anonimiteti. /albeu.com/
Shtuar më 27/12/2012, ora 09:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori