Jahjaga: Kosova solidarizohet me Francën
Presidentja Atifete Jahjaga ka reaguar pas sulmit të kryer në radaksinë e gazetës satirike franceze "Cherlie Hebdo".

Ajo ka shkruar se Kosova solidarizohet sot me Francën në këtë tragjedi.

“Akt i tmerrshëm terrorist ndaj vlerave që i përqafojmë dhe që duhet t'i mbrojmë. Kosova qëndron me Francën, solidarizohemi me familjet e viktimave”, ka shkruar ajo në Facebook./albeu.com/
Shtuar më 07/01/2015, ora 14:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori