Jahjaga fillon vizitën në Gjermani
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, fillon sot vizitën zyrtare në Gjermani. Gjatë qëndrimin në Berlin, Jahjaga pritet të takohet me presidentin e Gjermanisë, Joakim Gauk si dhe do të mbajë një ligjëratë në Shoqatën Gjermane për Politikë të Jashtme.

Vizita e presidentes JahjagaBerlin, konsiderohet e rëndësisë së veçantë pasi Gjermania ka qenë dhe vazhdon të jetë partner strategjik i Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 23/10/2013, ora 16:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori