Jahjaga falenderon ambasadorin Giffoni
Presidentja Jahjaga e falënderoi ambasadorin Giffoni, për bashkëpunimin midis institucioneve të Republikës së Kosovës dhe atyre të Republikës së Italisë. Ajo theksoi se kontributi i Italisë vazhdon të jetë i rëndësishëm në rrugëtimin e Kosovës drejt integrimit në BE, duke theksuar se sukseset e Kosovës janë edhe suksese të vendeve mike.

Ambasadori i Republikës së Italisë, Michael Giffoni, vlerësoi bashkëpunimin që ka pasur me të gjitha institucionet e Kosovës gjatë misionit këtu. Ai theksoi se projekti i Bashkimit Evropian do të përmbushet atëherë kur të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor do të jenë anëtare të tij. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 18:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori