Jahjaga do flasë për "terrorizmin" në Nju Jork
Presidentja Atifete Jahjaga do të takohet me zyrtarë të lartë të Departamentit të Shtetit Amerikan ne Nju Jork.

Në bashkëbisedimet me to, Jahjaga pritet tiu tregojë zyrtarëve amerikanë rreth masave të marra nga Kosova "në luftën kundër terrorizmit", shkruan Zëri.

Jahjaga do të takohet me dy zyrtare të larta të Departamentit të Shtetit, Victoria Nuland dhe Tina Kaidanow. /albeu.com/


Shtuar më 23/09/2014, ora 10:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori