Jacobson: Krimi i organizuar s'po njeh kufi
Ambasadorja amerikane, Tracy Ann Jocobson është shprehur se krimi i organizuar është tepër problem për Kosovën.

Ajo shtoi se problem për shtetin është edhe terrorizmi, por se nënvizoi se ky problem nuk është vetëm i Kosovës, por është edhe internacional.

Sipas Jacobson, duhet një luftë e përbashkët e klasës politike kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë në vend./albeu.com/


Shtuar më 05/12/2014, ora 10:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori