Jacobson: Bashkëpunimi me AKSP do të vazhdojë edhe me tutje
Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë së Kosovës për Siguri Publike(AKSP), Ismail Smakiqi, ka pritur sot në takim ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Jacobson. Qëllimi i vizitës së ambasadores Jacobson ishte të njihet nga afër me zhvillimet në AKSP.


“Akademia e Kosovës për Siguri Publike në profilin momental do të jetë e përhershme, meqë Agjensionet e Sigurisë Publike kanë nevojë për trajnime të vazhdueshme në trajnime bazike, të specializuara, të avancuara dhe të lidershipit”, tha Smakiqi.


Smakiqi vlerësoi lartë bashkëpunimin e mirë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe përkrahjen e ambasadores Jacobson dhe se në të ardhmen do të thellohet bashkëpunimi i dyanshëm në realizimin e projekteve të përbashkëta që kanë për qëllim përmirësimin e kushteve për pjesëtarët e sigurisë publike që trajnohen në Akademi.

Ndërsa ambasadorja e SHBA-ve në Kosovë, Tracey Jacobson, tha se shteti i saj do të vazhdojë të përkrahë fuqishëm Akademinë në avancimin e funksioneve të saja.

“Është kënaqësi të vizitojë Akademinë të takohem me kadetët dhe pjesëtarët e sigurisë publike në Kosovë. Sundimi i ligjit është një prej prioriteteve të qeverisë së SHBA-ve dhe Ambasadës amerikane në Kosovë. Bashkëpunimi me Akademinë e Kosovës për Siguri Publike do të vazhdojë edhe me tutje”, Jacobson. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2013, ora 16:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori