Jabllanoviç: Kurrë s’kam dëgjuar për masakra në Kosovë
Ministri për Komunitete dhe Kthim në qeverinë e Isa Mustafës, Aleksandër Jabllanoviç është shprehur se kurrë nuk ka dëgjuar për masakra në Kosovë në vitet 1998 – 1999.

Ai tha në "Interaktiv" të KTV-së se në kohën e luftës ka qenë adoleshent dhe se në Leposaviç nuk ka patur luftë.

Jabllanoviç tha se nuk do të ndalet së thëni “Kosovë e Metohi” dhe deklaroi se ka fyer nënat gjakovare se ata kanë gjuajtur me gurë autobuzët me pelegrinë serbë.

Ndërsa, ka theksuar se për deklaratat që ka lëshuar nuk ka dhënë aspak shpjegime tek kryeministri Mustafa./albeu.com/

Shtuar më 12/01/2015, ora 20:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori