Ja si u dha lajmi në RTSH për rënien e Adem Jasharit (VIDEO)
Ngjarjet e saj kohë që kishin të bënin me Kosovëm, përkatësisht të viteve ’90 të shekulli të kaluar jepeshin edhe në edicionet e Radiotelevizionit të Shqipërisë (RTSH).

Edhe në atë kohë ishte formuar një redaksi në Prishtinë dhe në Tiranë që paguhej nga Qeveria në Ekzil. Lajmet.

Në mbrëmje, me transmetim satelitor, shqiptarët e Kosovës, të privuar nga mediumet elektronike, mund t’i shihnin lajmet për atë çfarë ndodhte në Kosovë.

Ndiqni videon që tranmeton edicionin e 7 marsit 1998, kur jepet lajmi për rënien e Adem Jasharit, nga spikeri Asllan Bajrami. /Albeu.com/
Shtuar më 05/03/2016, ora 19:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori