Ja si ishte Peja në vitin 1934
Kjo është pamja e Pejës në vitin 1934. Në të mund të shihet qartë veshja popullore e shqiptarëve në atë kohë dhe shtëpitë karakteristike po ashtu shqiptare.

Të bien në sy sidomos shtëpitë, dykatëshe, me oxhak dhe me tjegulla, karakteristikë e kësaj kohe. /albeu.com/


Shtuar më 04/08/2014, ora 17:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori